Jak znaleźć dobrego księgowego?

Nie jest wcale łatwo znaleźć dobrego księgowego. Oprócz tak istotnej kwestii jaką jest doświadczenie powinniśmy również wziąć pod uwagę także jego koszt zatrudnienia oraz dyspozycyjność, ponieważ zdarza się, że księgowi pracują dla więcej niż jednej firmy.

Wiele przedsiębiorstw często szuka alternatywy w postaci biura rachunkowego, ale nie zawsze jest to możliwe. Co jeśli jednak zależy nam na tym, aby w firmie posiadać własnego księgowego? Gdzie szukać osób, które świetnie sprawdzą się w tej roli?

Księgowy przez polecenie

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest znalezienie księgowego poprzez polecenie od znajomego lub nawet inną firmę. W ten sposób możemy uniknąć sytuacji w której zatrudnimy księgowego którego doświadczenie nie będzie odpowiadało naszym potrzebom. Dość często można też uniknąć kosztownych testów umiejętności danego kandydata, dodatkowych rozmów kwalifikacyjnych i innych. Po prostu bazując na zaufaniu zatrudniamy pracownika, który według wiedzy kogoś innego posiada odpowiednie doświadczenie na dane stanowisko.

Profile w serwisach społecznościowych

Poszukiwanie pracownika przez serwisy społecznościowe staje się coraz popularniejsze. Oprócz najpopularniejszego, którym bez wątpienia jest Facebook, warto rozejrzeć się również na portalu LinkedIn. Z pomocą wyszukiwarki na tego typu stronach bardzo łatwo znaleźć kandydatów spełniających określone parametry. Szczególnie pod tym względem rozwinął się LinedIn, który umożliwia zaprezentowanie w przejrzysty sposób całego dorobku naukowego – od ukończonych szkół, poprzez kursy, a kończąc na kolejnych latach doświadczeń w poszczególnych firmach.

Opinie na internecie

Samodzielni księgowi przywiązują wagę do tego, aby w jak najlepszy sposób zaprezentować się na internecie. Nie zawsze jednak doświadczenie i wiedza idzie za tym co o danej osobie sądzą inni. Jeśli dany księgowy prowadzi firmę pod własnym szyldem to powinna być możliwość prześledzenia opinii o jego usługach – na przykład na Google lub na Facebooku oraz LinkedIn. Przy zatrudnianiu takiej osoby powinniśmy mieć pewność, że pozyskamy pracownika godnego zaufania, który ze swoim doświadczeniem będzie w stanie podołać wyzwaniom jakie mogą czekać go w naszej firmie.

logo.png