Problem zbytniego pocenia się

Kłopot nadpotliwości dotyczy wielu jednostek. Niedogodność ta robi, że bez względu na panującą porę roku, bądź również temperaturę zaczynamy oblewać się potem. Wilgotne plamy pod pachami, nie wyglądają elegancko. Też stale mokre dłonie sprawiają, że gubimy pewność siebie. Żeby pozbyć się tego przykrego problemu, decydujemy się na skorzystanie z wielorakich technik, jakie zapewniają większy czy mniejszy wynik.

Wyselekcjonuj metodę dla siebie

Większość jednostek, by podołać sobie z potem używa antyperspirantów i często zapewnia to oczekiwany wynik. Niestety, u jednostek cierpiących na nadmierne pocenie się, tego wariantu wyjście nie przynosi efektów. W takim wypadku sugeruje się skorzystanie z odpowiednich środków, które są dedykowane do walki z zbędną potliwością. W aptece potrafimy wyszukać rozmaite specyfiki. Jednak to czy będą przydatne, czy też nie, w znacznej mierze zależy wyłącznie od naszego organizmu. Specyfik, który u jednej postaci podziała w 100 procentach, u kogoś drugiego może nie przynieść żadnych skutków. Sporo jednostek decyduje się ponadto na dopasowanie optymalnej diety. Ażeby ograniczyć potliwość powinniśmy zrezygnować czy przynamniej obniżyć porcję spożywanych silnych przypraw i straw. Należałoby także rozważyć ograniczenie wypijania ciepłych trunków, zwłaszcza kawy. Jednakowo jak w przypadku leków, pozyskane efekty umieją być różne w wypadku każdej osoby.

Zadbaj o swój komfort

Jeżeli ani farmaceutyki, ani zwykłe techniki nie dostarczyły zamierzonego wyniku, istnieje jeszcze jedna alternatywa. Jeszcze więcej jednostek chorujących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi wykorzystującemu toksynę botulinową, czyli botox. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoxu w miejsce powstawania zbytniego pocenia się. W ten sposób zostają zatrzymane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co powoduje zatrzymanie wydobywania się potu przez czas od 6 miesięcy do 12. Można również zdecydować na leczenie Thermi Dry, którego zamiarem jest kompletne zatamowanie gruczołów potowych, poprzez zagrzanie ich w sposób nadzorowany. Jednakowo jak w minionym przykładzie, hamujemy w ten sposób porcję wydzielanego potu. Jednakże tu osiągnięty efekt jest na trwałe, bez okresowego powtarzania zabiegu.