D. Trump prezydentem Ameryki

Donald Trump, uznany biznesmen oraz telewizyjny celebryta pozbawiony politycznego dorobku i doświadczenia, szokując świat wygrał wybory na prezydenta w stanach zjednoczonych, zostawiając na pokonanym polu niedawną sekretarz stanu demokratkę Hillary Clinton.

Strasznie dobry wynik Pana Trumpa to spore zaskoczenie. Każde przewidywania w dniach przed wyborami podpowiadały, że to Clinton musi wygrać. Donald Trump został ją w pokonanym polu w dużej mierze dzięki głosowaniu białoskórych mężczyzn a także ewangelików, jacy od samego początku tworzyli najbardziej zagorzałą paczkę jego fanów. To przeważnie ludzie nie mający skończonych studiów, jakim słabo powodzi się w obecnej, światowej gospodarce. Klęska Hilary Clinton sugeruje jednak, iż najprawdopodobniej zagłosowało na nią znacznie mniej dziewczyn niż się spodziewano. Zdaniem analityków nagrania z seksistowskimi wypowiedziami Trumpa o Paniach nie zniechęciły wyborców, jak można było podejrzewać.

O dobrym wyniku wyborczym Donalda zadecydowały nieoczekiwane wygrane w paru istotnych stanach wahadłowych, w tym w Pensylwanii.

Sukces Donalda świadczy o tym, że 45. prezydentem stanów zjednoczonych pierwszy raz będzie facet pozbawiony jakiegokolwiek politycznego doświadczenia. Zdaje się to być wyjątkowo mocno niepewne, jednakże w świecie realnym może okazać się niesamowicie korzystne, bo taki człowiek odcięty od gorszych politycznych nawyków ma szansę zrobić w kraju jak również w innych krajach dużo opłacalnych zmian.