Pielęgnacja twarzy olejkami

Pielęgnacja twarzy olejkami

Olejki do twarzy są teraz integralną częścią codziennej pielęgnacji skóry. Szczególnie zimą, gdy temperatura spada, wzmacniają naturalną barierę ochronną i zapewniają wrażliwą skórę i suchą skórę z dużą ilością wilgoci i ważnych tłuszczów. Jednak nie każdy olej jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Zwłaszcza skóra tłusta lub mieszana wymaga odmiennej pielęgnacji niż sucha, odwodniona skóra. Od jojoba do dzikiej róży po olejek tamanu: wyjaśniamy, który olej jest zalecany do zanieczyszczeń i czego należy szukać podczas jego stosowania.

Dlatego należy stosować olejek do twarzy nawet z nieczystą skórą

Ale czy olejek do twarzy jest czymś w rodzaju tłustej, tłustej, a nawet trądzikowej? Prawdą jest, że do tej pory błędne przekonanie, że olej sprawiłby, że kombinacja skóry świeci jeszcze bardziej. Ponadto zatyka on pory i tym samym sprzyja dalszym krostom i skazom. Źle! Ponieważ wiele olejków ma składniki pokarmowe. Sygnalizują skórze, że musi ona wytwarzać mniej tłuszczu, ponieważ ma już wystarczająco dużo tłuszczów z zewnątrz. Efekt: Cera świeci słabiej, a pryszcze i zanieczyszczenia są zredukowane. W tym samym czasie olej w pryszczach ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, co czyni go odpowiednim kandydatem na nieczystą skórę.

Olejki do twarzy dla skóry nieczystej – należy zwrócić uwagę na wybór

 • Ważne jest, aby olej twarzy był komedogenny lub nie wywoływał komedii. Nawiasem mówiąc, zaskórniki to zaskórniki. Termin „komedogenny” opisuje, czy olej zatka pory i sprzyja zaskórnikom lub pryszczom.
 • Zwróć uwagę na wysokiej jakości oleje tłoczone na zimno i naturalne. Są wolne od syntetycznych składników i zmniejszają potencjał podrażnień wrażliwej skóry.
 • Najlepsze są oleje roślinne. Są bogate w nienasycone (nie powodujące komedogennych) kwasy tłuszczowe, które są podobne w składzie do tłuszczów skórnych i dobrze wchłaniane przez skórę.
 • Również dobre są olejki eteryczne, które dodatkowo mają działanie antybakteryjne i zapobiegają nowym zanieczyszczeniom. Należą do nich drzewo herbaciane lub olejek lawendowy.

To 6 najlepszych olejków do twarzy dla skóry z niedoskonałościami

  1. Olej arganowy działa łagodząco na trądzik, pryszcze i zanieczyszczenia. Zawiera dwa razy więcej witaminy E niż oliwa z oliwek i jest bogata w przeciwutleniacze i nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomagają metabolizm skóry. Ponadto olejek arganowy działa antybakteryjnie i łagodzi cerę.
  2. Olejek z pestek winogron nie działa komedogennie, ma działanie ściągające, oczyszcza rozszerzone pory i minimalizuje zaskórniki. Rzadko opuszcza film i porusza się w super szybkim tempie.
  3. Olej konopny zawiera aktywny składnik kanabidiol, którego działanie przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwdrobnoustrojowe łagodzi podrażnioną skórę i przyspiesza gojenie pryszczów.
  4. Olej jojoba reguluje wydzielanie sebum skóry i działa przeciwzapalnie. W tym samym czasie olej jojoba zapewnia dodatkową dawkę wilgoci.
  5. Olejek z dzikiej róży jest idealny do pielęgnacji skóry objętej procesem zapalnym i mieszanym. Ze względu na swoje właściwości regenerujące, olejek z dzikiej róży zmniejsza również ślady pryszcza i blizny.
  6. Olejek Tamanu łagodzi i leczy skórę dotkniętą pryszczami lub trądzikiem. Dzięki działaniu przeciwzapalnemu ogranicza dalsze rozprzestrzenianie się przebarwień i kompensuje oleistą cerę. Ponadto, Tamanuöl wspiera blaknięcie blizny potrądzikowej.