Piękne i zdrowe włosy – Ty też możesz je mieć!

zdrowe włosy

Fryzura to wizytówka wszelakiej pani. Dbanie o nie nierzadko stwarza kłopoty. Często wystawiamy je na niekorzystne warunki choćby każdego dnia wysuszając suszarką lub prostując. Włosy bardzo prosto jest osłabić, zdecydowanie ciężej naprawić.

Oczyszczanie włosów

Wyraźnie osłabione włosy wymagają zazwyczaj długich kuracji, które niejednokrotnie są też drogie. Podstawą pielęgnacji jest umycie włosów. Powinniśmy wybierać szampony naturalne, pozbawione parabenów oraz, takie dopasowane do naszego typu włosów. Co ważne, przed umyciem powinno się także pamiętać o porządnym rozczesaniu włosów. Włosy winno się traktować w bardzo łagodny sposób.

zdrowe odżywione włosy

Odżywianie

Następnym szczeblem w zwykłej pielęgnacji włosów winno być ich odżywianie. Kluczowe produkty, które dostaniemy na rynku to produkty do spłukiwania jak również bez spłukiwania. Dla włosów słabych zdecydowanie odpowiedniejszym wyborem będą produkty, jakie po zastosowaniu trzeba spłukać. Odżywkę, podobnie jak szampon należy dostosować do typu włosów, by zbytnio ich nie obciążała.

Regeneracja

Istnieje ogrom sposobów regeneracji włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju olejków. Coraz popularniejszy jest czarny olej rycynowy, jaki ma korzystniejsze właściwości od tyowego olejku. Przy kuracji olejkami trzeba w szczególności pamiętać o regularności, dzięki której możemy uzyskać pożądane efekty.

Obejrzym film, o tym jak przyspieszyć porost włosów dzięki olejkowi rycynowemu https://www.youtube.com/watch?v=PcR17fBrmjE