Ginekologia estetyczna – zwężanie pochwy

Ginekologia estetyczna - zwężanie pochwy

Seks jest bardzo istotnym elementem życia, bez którego wiele par nie wyobraża sobie istnienia i trwania udanego związku. Nie ma się czemu dziwić, jest to wspaniały sposób, by wyrażać swoje uczucia i dawać sobie nawzajem przyjemność. Ważne jest przy tym, by seks ten był udany, gdyż niepełne i niesatysfakcjonujące życie seksualne jest źródłem wielu problemów i frustracji. Partnerzy muszą być też do siebie dobrze dopasowani, tak temperamentem, jak i anatomicznie.

Do pewnego problemu z satysfakcjonującym seksem może dość wtedy, gdy pochwa kobiety po latach robi się zbyt luźna, by przynieść obu partnerom seksualne spełnienie. Najczęściej dzieje się to u kobiet posiadających dzieci, wszakże poród bardzo mocno rozszerza pochwę i nie zawsze wraca ona do swoich pierwotnych rozmiarów, a przynajmniej nie w zupełności. Na szczęście w tym problemie pomóc może tak zwana ginekologia estetyczna, która zajmuje się właśnie między innymi plastyką narządów płciowych, by zapewnić im lepszy wygląd i funkcjonalność. Takie zwężanie pochwy jest więc jak najbardziej możliwe i pozwoli kobiecie na nowo cieszyć się seksem, a jej partnerowi znów czuć się ciasno w środku.

Zabieg ten zwany jest również obkurczanie pochwy i nie jest może zabiegiem szybkim, ani specjalnie prostym, ale za to dość bezpiecznym i każdy doświadczony lekarz zajmujący się tymi sprawami, z pewnością wykona go bez żadnych komplikacji. Wynik tego zabiegu jest z kolei sprawą, która jest warta zachodu, dlatego też poddanie się mu warte jest rozważenia.