Zalety sufitu napinanego

Napinane sufity to nie żadna świeżynka w architekturze. Z tym, iż na początku wykorzystywano je nade wszystko przy wykańczaniu np. moteli oraz sal biznesowych. Obecnie ta technika jest bardziej powszechna i zdecydowanie dostępniejsza kosztowo. Zastosowanie sufitu napinanego jest naprawdę rozmaite – mają możliwość być wieszane praktycznie w każdym pomieszczeniu, startując od domowej łazienki, a na wielkich obiektach użyteczności publicznej kończąc. Powłoka napinana ma szansę także sprawować zastosowanie ciekawej zabudowy stoisk targowych.

Sufity napinane to bardziej doskonały gatunek niedoskonałych sufitów podwieszanych, z tą tylko rozbieżnością, że sufity napinane składają się tylko z profili mocowanych po bokach sufitu pod stropem jak i membrany, która jest umieszczona między nimi. Plusem sufitów napinanych w stosunku do tradycyjnego sufitu podwieszanego jest praktycznie całkowita dowolność projektowania. Mamy możliwość projektować niezwykle wiele różnorodnych konstrukcji: łukowych, owalnych. Zgranie ich z zróżnicowaniem kolorystyki i lamp zapewnia nam niebywały skutek. Inną dominacją tych sufitów jest sposobność wyboru de facto jakiegokolwiek koloru jak i jego powierzchni: błyszczącej lub matowej. Sufity takie idealnie chowają każde brzydkie bruzdy, a takie z błyszczącą powierzchnią (określane sufitami lustrzanymi) dają szansę na to, aby optycznie poszerzyć nasze pomieszczenie. Są to także sufity bardzo odporne na wszelkie odkształcenia, walnięcia.

Wieszanie sufitu napinanego to rzeczywista przyjemność – jest czyściutki i niebywale dynamiczny, bo trwa kilka godzin (przeważnie od 4 do 8 h). Cały montaż mamy szansę przeprowadzić nawet bez przymusu wynoszenia szaf i sprzętów z remontowanego pomieszczenia. Nie stawiajmy jednak na to, że „Polak potrafi” i montaż powłoki napinanej oddajmy profesjonalnej ekipie. Przy montowania sufitu strasznie istotne jest, aby zabiegać też o jego dobre oświetlenie. Możemy wybrać przykładowo paski LED jednokolorowe. Taki sufit na pewno sprawi, że nasze biuro będzie piękne.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego odnowa polega tylko na delikatnym czyszczeniu.