Odwiedź wspaniałe Katowice

Jeżeli przybędziesz na Śląsk, to należałoby zachaczyć o Katowice. To jedno z najpopularniejszych miejsc na Śląsku, gdzie pojmiesz nie wyłącznie historię obszaru. Będziesz miał również okazje, aby doznać niezwykły klimat tego miasta, a jeszcze objechać dużo ciekawych miejsc. Zobacz, czemu Katowice przyciągają tak niemało jednostek.

Nowe oblicze Katowic

Katowice to jedno spośród mocno charakterystycznych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, wcale nie są tak zwyczajne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku znajdziemy parki lub skwery. Miasto jest obfite w wiele miejsc o wartościach historycznych. Wzorem może być strażnica spadochronowa ulokowana w Parku Kościuszki, ewentualnie również Monument Powstańców, jaki ma miano największego również najcięższego monumentu w Polsce. Oprócz niezwykłych zabytków, w Katowicach należy jeszcze zobaczyć ikonę miasta, czyli katowicki spodek. To nie wszystko. W miasteczku również spotkamy się z ogromną ofertą kulturalną. Na seans możemy wybrać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w centrum Katowic. Baczność przykuwają jeszcze takie miejsca, jak Teatr Korez ewentualnie Kinoteatr Rialto. Jednym z charakterystycznych punktów wyprawy, powinna być wizyta w starym mieście. Odnajdziemy tam budynek Urzędu Marszałkowskiego. To jeden spośród najbogatszych gmachów urzędowych, jakie potrafimy znaleźć w Polsce. W budynku jest sala sejmu śląskiego, jaka była modelem dla rezydencji Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie zaledwie teatry, urzędy dodatkowo monumenty. W mieście robionych jest wiele festiwali, na przykład OFF Festiwal. Opowiadając o festiwalach, warto dodatkowo zwrócić uwagę na występy, jakie są robione w miasteczku. Na Katowickiej scenie muzycznej bywały takie składy jak Pink Floyd albo Rammstein, a jeszcze mnóstwo innych świetnych osobistości i kapeli muzycznych.

Czemu warto zawitać do Katowic

Części postaci, Śląsk kojarzy się z bezbarwnością, kopalniami czy hutami. Dopiero będąc na miejscu możemy zauważyć, jak mało wspólnego z rzeczywistością ma często przeważający światopogląd. Najwłaściwszym tego dowodem są Katowice. To intensywnie rozwijająca się metropolia, w jakiej zlokalizujemy atrakcyjne miejsca do objechania i nie tylko.