Miasto, które zachwyca

Śląsk to nie jedynie Katowice. W rejonie odkryjemy wiele zajmujących miejsc, jakie będą umiały nas zafascynować swoim widokiem dodatkowo historią. Ostatnimi czasy, jeszcze częściej przyjezdni decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina umiejscowiona w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeżeli wielbicie poznawać nieznane terytoria, posiadające niespotykaną nigdzie indziej atmosferę, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie niespodzianki

Przemierzając dróżki Bytomia potrafimy ujrzeć bogactwo styli architektonicznych. Zwłaszcza w centrum miasta. Znajduje się tam historyczny park miejski, do którego możemy udać się na spacer. W nader bliskiej odległości usadowiony jest obiekt Urzędu Miejskiego, który został wybudowany w okresie międzywojennym. W tym samym okresie powstała dodatkowo pływalnia publiczna, umiejscowiona koło urzędu. W okolicy znajdują się piękne przedwojenne wille. Nienagannie przedstawiają różną przeszłość miasteczka. Bytom jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Został utworzony 3 lata wcześniej niż Kraków, ale pierwsze potwierdzone doniesienia o miejscowości są z 1105 roku. W centrum miasta odnajdziemy mnóstwo zabytkowych domów, jednakże na naszą uwagę zasługuję też inne rejony Bytomia. Na jego pograniczach postawiony jest kompleks sportowy, na jaki składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa również sauna. W miasteczku spotkamy się z obfitą ofertą kulturalną. Możemy udać się na występ do Opery Śląskiej, która ma swoją siedzibę w centrum miasta. Jeśli pośród nas są zapaleńcy sztuki współczesnej, to winni oni przejść się w stronę dawnych terenów pokopalnianych nieopodal serca miasteczka. Odnajdą tam Teatr Rozbark, jakiego siedzibą są historyczne budynki cechowni również administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy lubią nocne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania lokal muzyczny razem z kręgielnią. Na miejskim placu odnajdziemy niemało przytulnych miejsc, w których możemy przyjemnie spędzić wolny czas.

| Sprawdź ofertę noclegów w Bytomiu!

Wybierz się do Bytomia

Nie zastanawiaj się i już teraz wybierz się na wycieczkę do Bytomia. Dla postaci aktywnych fizycznie, dostępne są punkty sportowe. Jeżeli preferujesz spokojnie spędzać czas, możesz udać do jednej z wielu kafejek i pubów, które znajdują się w sercu miasta. Dzięki obszernej ofercie rozrywek, na pewno wyszukasz tutaj miejsce dla siebie.