Pranie, czy faktycznie jest takie łatwe?

pranie w pralce

Pranie choć wydaje się być czynnością nadzwyczaj nieskomplikowaną, wielu ludziom może stwarzać bardzo duży kłopot. Innowacyjne pralki posiadają programy wyjaśnione w niezwykle przyjazny sposób, jednakże, co jeżeli nasza pralka nie posiada tego rodzaju ułatwień? Oto trochę rad, które trzeba wziąć pod uwagę!

1. Posegregowanie ubrań

Najważniejsze, by nie umieszczać wszystkich ubrań za jednym razem do pralki. Sortujemy pranie po kolorach a także materiałach, z jakich są wykonane. Jeśli chodzi o kolory to pranie trzeba posegregować na jasne, ciemne i kolorowe. Należyta selekcja barw umożliwi stronienie od zafarbowania ubrań. Nie wszystkie materiały toleruje taką samą temperaturę. Najlepiej sprawdzać metki, jaka temperatura prania jest polecana przez wytwórcę. W różnej temperaturze będziemy prać materiał jeansowy, jedwab czy poliester.

2. Oglądaj metki!

Jak już uprzednio pisaliśmy korzystnie jest spojrzeć na wytyczne tyczące się prania umieszczone na metkach. Dzięki nim będziemy wiedzieli nie wyłącznie, jaka jest odpowiednia temperatura prania, jednak też czy w ogóle powinniśmy prać oraz prasować.

3. Temperatura wody

Znaczący jest wybór stosownej temperatury. Wrażliwe tkaniny pierzemy w niskich temperaturach. Duże zabrudzenia w wysokich. Również ciemne rzeczy należy prać w małych temperaturach, przez co nie stracą tak prędko swojego koloru.

4. Wybór specyfiku do prania

Czarne, jasne czy kolorowe? W zależności od tego, jakie planujesz robić pranie, dobierz stosowny preparat. Dostępnych jest dużo możliwości – proszki, kapsułki a także płyny. Nie zapomnij, aby specyfik był dopasowany do koloru prania! Dodatkowo warto również użyć płynu do płukania, jaki nada praniu świeży zapach. Możesz również dodać do pralki specjalistyczne chusteczki, jakie mają za zadanie wyławiać pigmenty, które ewentualnie mogły by zafarbować inne ciuchy.

5. Włączamy pranie

Posegregowane ciuchy warto umieścić w bębnie pralki, dorzucić środki do prania, ustawić właściwy program, zamknąć drzwiczki od pralki a następnie ją włączyć. Prawda, iż niezwykle proste?