Dobór butów nie musi być problemem

czarne buty z kożuszkiem

Wybór stosownych butów wielokrotnie stwarza mnóstow kłopotów, ponieważ wymaga rozważenia kilku kwestii. Oprócz sprawy wyglądu powinna się również liczyć wygoda. Oto trochę rad, którymi należy się kierować przy zakupie odpowiedniego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką planujesz wykonywać w trakcie noszenia obuwia.

Zmierzasz na spacer, w góry, do pracy, a może na elegancką imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze wycieczki, w szczególności te po górach sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z doskonałym podparciem dla kostek. Buty na stylową imprezę, na którą chciałabyś pójść w sukni – wyśmienitym wyborem będą buty na szpilce, które dodadzą klasy całości. Wysokość szpilki wybierz, tak by było Ci dobrze. Jeśli nie lubisz nadmiernie wysokich szpilek i sporadycznie je ubierasz, nie zmuszaj się do kupienia 11 cm szpilek. Buty sportowe – tutaj mamy ogromne pole manewru. W centrach handlowych dostępne są buty do tenisa, do biegania, do piłki nożnej jak i wielu innych rodzajów sportu. Jeżeli lubisz jedną aktywność, której poświęcasz sporo czasu zdecyduj się na buty dedykowane dla dyscypliny. Jeśli uprawiasz różnorodne sporty zdecyduj się na obuwie uniwersalne.

2. Materiał ma znaczenie

Nabywając obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego są stworzone. Najlepiej sprawdzają się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych tworzyw mogą być mało wygodne a także może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 38? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą odpowiednie dla Ciebie. Rozmiarówki niektórych wytwórców się różnią, w związku z tym warto przymierzyć buty, jakie chcemy zakupić i zrobić w nich kilka kroków.