Czy warto przeprowadzić się na Śląsk?

nieruchomości zabrze

Zastanawiasz się nad kupnem domu na śląsku? Twoją pierwszą myślą były z pewnością Katowice – serce całego śląska. Katowice to niewątpliwie wyśmienita lokalizacja do zamieszkania. Opłaca się jednak rozpatrzyć też inne miejscowości. Prawie wszystkie miasta są znakomicie skomunikowane, dzięki czemu masz okazję zakupić nieruchomość po korzystniejszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem sporo dobrych lokalizacji. W naszym wpisie przyjrzymy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z atrakcyjniejszych cenowo lokalizacji na Śląsku dobrze skomunikowana z Katowicami. Jest to również dobry wybór dla osób kochających kulturę. Znajduje się tu między innymi Opera Śląska jak też Śląski Teatr Tańca. Bytom jest też dobrym miastem pod względem konstrukcyjnym. Jesteśmy w stanie tutaj odnaleźć bardzo dużo XIX wiecznych kamienic jak też willi, które pomimo, że w wielu przypadkach domagają się renowacji, robią wrażenie. By zobaczyć mieszkania w Bytomiu na sprzedaż i wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Sosnowiec

Ceny najmu, jak też sprzedaży czterech ścian w Sosnowcu są mniejsze niż średnia cena dla całego śląska. Jest to jeden z powodów, dla jakich kwatery cieszą się w tym obszarze tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki oraz ośrodki turystyczne, na jakie należy zwrócić uwagę:
– Zamek Sielecki w Sosnowcu Sielcu
– Dwór Mieroszewskich w Sosnowcu Zagórzu
– Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu
– Kościół pw. św. Barbary w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik Jana Pawła II w Sosnowcu usytuowany na Placu Papieskim w Sosnowcu.
Zachęcamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie agencji RE/MAX Gold.

Zabrze

Choć Zabrze jest położone trochę dalej od centrum śląska, wiele ludzi wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma ciekawą historię, jaka wpłynęła na jego ukształtowanie. Jest tutaj dużo historycznych obiektów (głównie z przełomu XIX oraz XX wieku). Opłaca się zwrócić uwagę w szczególności na:
– Wieża wyciągowa, budynek nadszybia, wagownia (obecnie portiernia) i maszynownia szybu Maciej z około 1910 r.
– Osiedle dla robotników spółki „Preussag” w dzielnicy Zaborze
– Budynek Poczty Głównej przy pl. Dworcowym 1, wzniesiony w latach 1909–1911
– „Stalowy dom” przy ul. Cmentarnej, wzniesiony w 1927 r.
Miasto oferuje też mnóstwo miejsc kulturalnych, przykładowo Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Dom Muzyki i Tańca, Kino Roma oraz CK Wiatrak – Niezależne Centrum Kultury Alternatywnej.
Mieszkania oraz domy w Zabrzu są w korzystnych cenach. Miasto oferuje bardzo dużo atrakcji. Jest to wyśmienity wybór dla osób, jakie nie lubią żyć w centrum tętniącego życia miasta. Zobacz oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold – http://remax-gold.pl/nieruchomosci/zabrze