Zalety i stosowanie sufitów napinanych

Sufity napinane

Nowoczesne pomieszczenia projektowane w oparciu o najwyższe standardy wymagają równie nowatorskich rozwiązań. Coraz częściej stosowaną metodą dla wykończenia pomieszczeń jest montaż sufitów napinanych. To alternatywa dla dotychczas powszechnie stosowanych sufitów podwieszanych, które z powodu swoich ograniczeń wypierane są przez nowe, innowacyjne produkty.

Czym jest sufit napinany DPS? To produkt, który składa się z profili mocowanych zaraz pod stropem. Na nich rozpostarta jest elastyczna powłoka, która zawiera w sobie specjalny polimer. Spełnia on najwyższe standardy bezpieczeństwa i ma wiele zalet.

Dlaczego warto zastanowić się nad takim rodzajem wykończenia? System DPS ma bardzo wiele atutów. Przede wszystkim, sufit napinany jest bardzo wytrzymały, a materiał, z którego jest wykonany posiada wyjątkowe właściwości zapamiętywania kształtów. Dzięki temu można nadać mu dowolny kształt 2D lub 3D. W przypadku awarii takich jak zalanie wodą (które jest chyba najczęściej pojawiającym się w mieszkaniach problemem), odkształcenie znika samoistnie, a sufit wraca do swojej dotychczasowej formy. Bardzo dużym atutem opisywanego rozwiązania jest wysoka szczelność, która znajduje swoje odzwierciedlenie w… portfelu. Ciepło z mieszkania nie ulatnia się, a to powoduje mniejsze zużycie energii na ogrzanie pomieszczenia – to za sprawą specjalnej bariery termicznej, która izoluje ciepło. Montaż takiego sufitu jest bardzo prosty i trwa zaledwie kilka godzin. Nie wymaga również tworzenia zbyt wielu dziur w ścianach i stropie. Nie wymagają również konserwacji, w przeciwieństwie do tradycyjnych sufitów, które należy doglądać średnio co trzy lata.

Sufity napinane znajdują zastosowanie w bardzo wielu typach pomieszczeń. Są bardzo często stosowane w mieszkaniach ze względu na swoje zalety, szybkość montażu i potencjał odnośnie kompozycji i aranżacji wnętrz. Montuje się je w salonach, sypialniach, a także łazienkach. To także świetne rozwiązanie dla nowoczesnych biur, lokali użytkowych. System może być stosowany w hotelach, restauracjach, na basenach, w gabinetach lekarskich, a nawet w szpitalach. Sufity DPS ze względu na materiał, z którego zostały stworzone, są w 100% bezpieczne dla środowiska i ludzi, w pozytywny sposób oddziałując na otoczenie. Dodatkowo redukują nadmierny hałas, posiadają klasyfikację akustyczną „A”. Nie są łatwopalne i nie obciążają stropu, są wyjątkowo odporne na zabrudzenia.

Opisywanie sufity są bardzo cenione przez architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz. Są niezwykle estetyczne i dają duże możliwości pod względem aranżacji pomieszczeń. Można nadać im dowolny kształt, urozmaicając tym samym oryginalny projekt. Prezentują się dobrze zarówno w niskich jak i wysokich pokojach. Co więcej, można na nich wykonać dowolny nadruk, który korespondować będzie z charakterem mieszkania czy biura. Sufity napinane mogą być wykonane z powłok transparentnych, które podświetlane przez lampy LED dadzą niepowtarzalny efekt wizualny. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.