Zalety i stosowanie sufitów napinanych

Nowoczesne pomieszczenia projektowane w oparciu o najwyższe standardy wymagają równie nowatorskich rozwiązań. Coraz częściej stosowaną metodą dla wykończenia pomieszczeń jest montaż sufitów napinanych. To alternatywa dla dotychczas powszechnie stosowanych sufitów podwieszanych, które z powodu swoich ograniczeń wypierane są przez nowe, innowacyjne produkty.

Czym jest sufit napinany DPS? To produkt, który składa się z profili mocowanych zaraz pod stropem. Na nich rozpostarta jest elastyczna powłoka, która zawiera w sobie specjalny polimer. Spełnia on najwyższe standardy bezpieczeństwa i ma wiele zalet.

Dlaczego warto zastanowić się nad takim rodzajem wykończenia? System DPS ma bardzo wiele atutów. Przede wszystkim, sufit napinany jest bardzo wytrzymały, a materiał, z którego jest wykonany posiada wyjątkowe właściwości zapamiętywania kształtów. Dzięki temu można nadać mu dowolny kształt 2D lub 3D. W przypadku awarii takich jak zalanie wodą (które jest chyba najczęściej pojawiającym się w mieszkaniach problemem), odkształcenie znika samoistnie, a sufit wraca do swojej dotychczasowej formy. Bardzo dużym atutem opisywanego rozwiązania jest wysoka szczelność, która znajduje swoje odzwierciedlenie w… portfelu. Ciepło z mieszkania nie ulatnia się, a to powoduje mniejsze zużycie energii na ogrzanie pomieszczenia – to za sprawą specjalnej bariery termicznej, która izoluje ciepło. Montaż takiego sufitu jest bardzo prosty i trwa zaledwie kilka godzin. Nie wymaga również tworzenia zbyt wielu dziur w ścianach i stropie. Nie wymagają również konserwacji, w przeciwieństwie do tradycyjnych sufitów, które należy doglądać średnio co trzy lata.

Sufity napinane znajdują zastosowanie w bardzo wielu typach pomieszczeń. Są bardzo często stosowane w mieszkaniach ze względu na swoje zalety, szybkość montażu i potencjał odnośnie kompozycji i aranżacji wnętrz. Montuje się je w salonach, sypialniach, a także łazienkach. To także świetne rozwiązanie dla nowoczesnych biur, lokali użytkowych. System może być stosowany w hotelach, restauracjach, na basenach, w gabinetach lekarskich, a nawet w szpitalach. Sufity DPS ze względu na materiał, z którego zostały stworzone, są w 100% bezpieczne dla środowiska i ludzi, w pozytywny sposób oddziałując na otoczenie. Dodatkowo redukują nadmierny hałas, posiadają klasyfikację akustyczną „A”. Nie są łatwopalne i nie obciążają stropu, są wyjątkowo odporne na zabrudzenia.

Opisywanie sufity są bardzo cenione przez architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz. Są niezwykle estetyczne i dają duże możliwości pod względem aranżacji pomieszczeń. Można nadać im dowolny kształt, urozmaicając tym samym oryginalny projekt. Prezentują się dobrze zarówno w niskich jak i wysokich pokojach. Co więcej, można na nich wykonać dowolny nadruk, który korespondować będzie z charakterem mieszkania czy biura. Sufity napinane mogą być wykonane z powłok transparentnych, które podświetlane przez lampy LED dadzą niepowtarzalny efekt wizualny. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *