Łazienka – dbaj o nią właściwie

zadbana łazienka

Jak często wychodząc z łazienki, opuszczali zaparowane pomieszczenie? Wilgoć koncentrowała się na lusterku, płytkach oraz suficie. Zamykaliśmy drzwi, a po pewnym czasie w różnorakich miejscach łazienki – zwykle na stropie – powstawał ciemny nalot – pleśń a także grzyby. Jak sprawnie je stłumić?

Pozbądź się pleśni z łazienki

Walka z pleśnią jak również grzybami – szczególnie w toalecie – może być bardzo uciążliwa. Organizmy te upodobały sobie mokre pomieszczenia bez przeciągu. Często te realia są spełniane przez naszą toaletę. Dobrze jest, by po prysznicu uchylić drzwi oraz wywietrzyć miejsce. Jeśli posiadamy okno w łazience, nie zawadzi otwarcie go na pewien okres. Im częściej będziemy przewietrzać toaletę, tym mniejsza sposobność na wystąpienie nieprzyjemnego nalotu. Miejmy na uwadze, iż korzystniej zapobiegać, niżeli niszczyć. Batalia z pleśnią, potrafi wiązać się nawet z remontem generalnym całego pomieszczenia. Pleśń potrafi wejść nadzwyczaj głęboko w powierzchnie, na jakich powstała. Stosujmy artykuły, jakie nie zatrzymują wilgoci jak również utrudnią rozrost pleśni. Na ścianach również podłodze idealnie sprawdzają się kafelki. Jednak czym uchronić sufit? Prawidłowym pomysłem, będzie sufit napinany w łazience. Wolno go wykonać z półproduktów, które nie będą zatrzymywać wilgoci. Zachowanie go w czystości, również jest korzystniejsze. Uatrakcyjnieniem jest łatwość zaprojektowania sufitu napinanego. Potrafimy na nim ulokować dowolny nadruk, między innymi widok wieczornego nieba z księżycem. Należałoby ponadto korzystać ze środków grzybobójczych, które umożliwią nam obniżyć do minimum okazję na pojawienie się pleśni i grzybów w łazience.

Zatroszcz się o własne zdrowie

Mienie toalety pozbawionej niebezpiecznego osadu w rozmaitych miejscach, jest wykonalne do zrealizowania. Wystarczy dbać, aby wilgoć nie utrzymywała się w wnętrzu. Zastosowanie stosownych budulców także jest wartościowe.